Kızıltepe Lüks Otel Dunaysır Otel

“Sadece bir”. Kızıltepe Lüks otelini başka hiçbir kelime bu kadar iyi tanımlayamaz! Binlerce yıllık eski adıyla Dunaysır şimdiki adı ile Kızıltepe tarihini her köşesinde hissedeceğiniz muhteşem konumu, alışılmışın dışında “Lüks” konsepti, geleneksel taş ve değerli taşlarla dekore edilmiş çok özel 55odası, tamamen farklı ve paha biçilmez antikaları, nefes kesen manzarası, Kızıltepe Dunaysır Otel Kusursuz hizmet kalitesi ve büyüleyici detayları ile “eşsiz”, 55 odaya hizmet vermek için özel olarak eğitilmiş profesyonel ve seçkin bir ekiple.
Dunaysır Otel’de sanılanın aksine oldukça geniş ve “eşsiz” bir alanda yer alan çok özel 55 oda bulunmaktadır. Antik kalıntıların, mağaraların ve yıkık evlerin özenle restore edilmesiyle tasarlanan Dunaysır Otel, Güneydoğu Mardin bölgesinin “dünyanın ilk lüks oteli”, “ilk”i olarak Kızıltepe Otelleri için çok önemli bir örnek olmuştur. Eşsiz konumu sayesinde, oda ve süitlerin çoğu ile tüm restoran, teras ve barlar Kızıletpe’nin muhteşem manzarasını sunan Dunaysır Otel’de yer almaktadır; Göreme Vadisi, Aşk Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Kızıl Vadi, Avanos ve Erciyes Dağı gibi Kızıltepe’nin en önemli görsel güzellikleri kuş bakışı izlenebilmektedir. Açıldığı ilk günden itibaren siz değerli misafirlerine en özel ve etkileyici hizmeti ulaştırma hedefiyle yola çıkan Dunaysır Otel, Güneydoğu bölgesini ziyaret eden en değerli misafirlerin uzun soluklu ve ilk tercihi olmaktadır.

Dunaysır Otel’in bulunduğu özel alanda mağaralar ve onbinlerce yıllık taş evler yer alıyor. Titiz bir restorasyondan geçen Lüks otelin mağaralarında, tıpkı Uçhisar tarihi kalesinde olduğu gibi, ilk Hıristiyanlar olan Hititler, Persler ve Romalıların yaşadığı biliniyor. Selçuklular dönemi ile birlikte sarı renkli kesme taştan yapılan evler mesken olarak kullanılmaya başlandı. Bugünkü yapımızın taş evleri; Resepsiyon Taşköşk, Eflatun Suit ve Restaurant (Lil`a) olarak derecelendirilmiştir.
Son dönemde Lüks otelin bulunduğu bölgede yaşayan halkın Tekeli aşiretinden olduğu biliniyor. Bu nedenle Dunaysır Otel’in bulunduğu bölgeye “Tekeli” denilmektedir. Akhal-Teke adı verilen ünlü at ırkını Anadolu’ya getiren Tekeli aşireti, Türkmen Yörük aşireti olarak da anılmaya başlandı. O zamanlar “güzel atlar diyarı” olarak anılan Kızıltepe, Tekeli halkının çok davetkar olduğu bir zamanda kaçırılmaması gereken tarihi bir gerçek olsa gerek. Hititler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar tarafından binlerce yıldır ev, ahır, mutfak, depo gibi birçok amaçla kullanılmış olan bu nadide taş evler ve mağaralar, Dunaysır Otel kalitesi ve özenle hizmet vermektedir. çok titiz bir projeden. Dunaysır Otel, kalite anlayışı nedeniyle, sektörün en prestijli küresel otel ödüllerini almıştır

No responses yet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir