Modern

Hamam

Spor salonu, şok havuzu, buhar odası, sauna ve Türk hamamı otel içinde ve dışında tüm misafirlerimizin kullanımına açıktır.

Türk hamamları ve saunalar, geleneksel Türk kültürünü yansıtan modern, hijyenik ve özenli hizmetleriyle vücuduna özen gösterenler için özel mekanlardır.

Uzmanlar, düzenli kese ve masajların, vücudun nefes almasını daha rahat ve akıcı hale getiren bir zincirleme reaksiyonda kan akışını düzenlemede önemli bir rol oynadığını ve kan akışının olmamasından kaynaklanan ağrıyı azalttığını tahmin ediyor. masaj salonu ile yeniden doğmuş gibi hissedersiniz

Sağlık

Sauna

Saunalardan yararlananlar için (belirli) bir tedavi hedefi yoktur. Yüzyılımızın en korkunç hastalığı olan stresten kurtulmak, insan sağlığını korumak ve vücudumuzu doğayla uyum içinde yaşamaya hazırlamakla sorumlu olduğumuz kabul edilmelidir.Orası terli bir yer ama pasif terlemenin pek çok faydası var. Şiddetli terlemenin neden olduğu yorgunluğun aksine, güneşte terlemek yorgunluğu giderir. Terleme, cilt gözeneklerinden toksik metabolik artıkları uzaklaştırırken genel bir rahatlama ve rahatlama sağlar. Vücut sıcaklığındaki değişiklikler ile kalp atış hızı (nabız) ​​arasında doğrusal bir ilişki vardır. Saunadan gelen sıcak hava vücut ısınızı yükseltir ve kalp atış hızınızı artırır. masaj salonu ile yeniden doğmuş gibi hissedersiniz

Sağlık

Dunaysır Otel Sauna & Hamam

Bilmeniz gereken saunalar

* Kalori tüketimi
* Kan dolaşımını teşvik edin
* Derin ve rahat bir uyku sağlar.
* Kasları gevşetin
*Zararlı toksinlerin atılmasını sağlar
*Cilt gözeneklerini temizler
* Stresi azaltmak

Sauna faydaları

Saunaya girdikten hemen sonra yeniden doğduğunuzu hissedeceksiniz. Sizi rahatlatır, fiziksel ve zihinsel olarak rahatlatır ve sizi mutlu eder. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve enfeksiyonları önler. Hem hipertansiyon hem de hipotansiyonda kan basıncının düzenlenmesini kolaylaştırır. Görünümdeki değişikliği hemen fark edeceksiniz. Kilo vermede yardımcı olur. Çeşitli fonksiyonel bozukluklarda (astım, baş ağrısı, hipertansiyon vb.) olumlu etkisi vardır. Ancak doğru kullanıldığında sauna etkisi olumludur.
Saunaların birçok faydası vardır. Düzenli sauna kullanımının beden ve ruh sağlığı üzerinde tedavi edici etkisi olduğu konusunda herkes hemfikirdir.
*Vücut sıcaklığındaki artış antikor üretimini artırır. Antikorlar, vücudu hastalıklardan korumak için vücudun bağışıklık sistemi tarafından üretilen maddelerdir. *Sıcaklık arttıkça kan damarları genişler ve buna bağlı olarak kan akışı hızlanır. Organizmamız cildimizi soğutarak vücut ısımızı sabit tutmaya çalışır ve yoğun bir terleme tepkisine neden olur. * Sauna, insan vücuduna genç ve taze bir görünüm kazandırır. Cilt gözenekleri açılarak cildin üst tabakasındaki ölü hücreler dışarı atılır. * Ağır terleme insan vücudundaki su ve toksin dengesini düzenler. Özellikle spor sonrası saunaya girilerek kas ağrısına neden olan laktik asit terleme yoluyla vücuttan atılır. *Düzenli sauna banyoları kasları gevşeterek vücuttaki romatizmal ve artritik ağrılara faydalıdır. *Saunaya girmek metabolizmayı hızlandırdığı ve terleme için enerji gerektirdiği için saunada bir seansta yaklaşık 300 kalori harcanır. Bu miktar 3-4 km yol yapmaya eşdeğerdir. * Sauna, sulu veya hoş bir terlemeyi garanti eder (spordaki gibi tuz kaybı olmaz) ve kurşun, nikel ve cıva gibi zararlı toksinleri vücuttan uzaklaştırır. *Programlı sauna banyoları solunum sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur.*Saunalar vücudun dış etkenlere karşı direncini arttırır ve kandaki toplam protein miktarını arttırır. Bu, dokulara daha fazla oksijen sağlar. * Sauna banyosu, kardiyovasküler sistem ve tansiyon üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, kalbi ve tüm kardiyovasküler sistemi stres olmadan çalıştırır. * Akşam sauna seansı, stresli bir günün tüm yorgunluğunu giderecek ve derin, dinlendirici bir uykuyu destekleyecektir.

Mardin Kızıltepe Dunaysır Otel